اندازه پستان از زن به زن دیگر متفاوت است. افزایش اندازه پستان در دوران بلوغ با افزایش تستوسترون در دختران اتفاق می افتد. این افزایش چربی سینه در افراد مختلف متفاوت است. اکنون در این زمان نیاز به پوشیدن سوتین بسیار زیاد است. زیرا پوشیدن سوتین با کنترل حجم پستان از افتادگی پستان و شانه های طولانی جلوگیری می کند.
لباسی که برای اندازه گیری می پوشید باید سوتین و فنجان نخی باشد.
اندازه گیری پستان در کمتر از 5 دقیقه انجام می شود
همه شرکت ها به استانداردهای استاندارد تولید سوتین پایبند نیستند.
مرحله اول و دوم در اندازه گیری سوتین
همانطور که در قسمت اول نحوه اندازه گیری اندازه پستان در زنان ذکر شد ، برای اندازه گیری اندازه پستان ، ما باید سه مرحله اساسی را انجام دهیم.
در مرحله اول ، شما باید متر را در زیر سینه قرار دهید ، و دو طرف متر را به موازات بدن خود در کنار بیاورید ، سپس اندازه مشخص شده در سانتی متر را در جایی بنویسید. کنتور را در اینجا شل و پایین نگه ندارید. و اندازه دقیق را مشخص کنید.
با پوشیدن سوتین مناسب از بلوغ ، اندازه پستان را کنترل کنید
در مرحله دوم ، قسمت بالای سینه را اندازه بگیرید. این بار ، برای اندازه گیری قسمت بالای قفسه سینه ، متر را تا نزدیک زیر بغل بلند کرده و سپس اندازه آن را روی ملحفه خود بنویسید. این اندازه نیز باید کاملاً دقیق باشد. اگر اندازه گیری برای شما دشوار است ، می توانید از شخص دیگری کمک بگیرید.
خرید سوتین سایز بزرگ بصورت آنلاین
اولین قدم اندازه گیری زیر پستانها است.
مرحله سوم اندازه گیری اندازه پستان است
برای تکمیل اندازه گیری اندازه پستان ، مرحله سوم اندازه گیری فنجان است. همانطور که در قسمت اول توضیح داده شد ، فنجان را قسمت برجسته سوتین می نامند. (کاسه سوتین نیز نامیده می شود.) جام زدن روی سوتین از A. شروع می شود و با توجه به نسبی که بین اندازه سینه و کمر وجود دارد ، اندازه های دیگر را نیز شامل می شود. (B ، C ، D ،)
با بستن به موقع سوتین مناسب ، افتادگی پستان را از بین ببرید
ابتدا باید مرکز سینه را برای اندازه گیری فنجان پیدا کنید. قسمت مرکزی و در واقع قسمت جام سینه بند دقیقاً از روی برجستگی قفسه سینه عبور می کند. سانتی متر را روی برجسته ترین قسمت قفسه سینه قرار دهید و آن را دور بدن بچرخانید. سپس سانتی متر را دقیقاً به موازات بدن در کنار قرار داده و اندازه را دقیق بنویسید.
شورت مجلسی و سوتین
جام مناسب شما چیست؟
نحوه اندازه گیری سینه ها با 3 عدد بالا
همانطور که مشاهده می کنید ، در سه مرحله فوق سه عدد به دست ما رسیده است. این 3 عدد عبارتند از: 1- اندازه زیر پستان ، 2- اندازه بالای پستان و 3- اندازه فنجان


در شب پوشیدن سوتین ممنوع است
ابتدا اندازه زیر پستان را اضافه کنید (اگر عدد شما اعشاری است ، گرد آن را به نزدیکترین عدد ، مثلاً دور اندازه 80/3 تا 80 را) و اندازه بالای پستان را با هم اضافه کنید. (ما می خواهیم میانگین این دو قسمت را بگیریم تا محیط کلی سینه را تعیین کنیم.) سپس جمع را بر دو تقسیم کنیم. اینجا یک عدد است. این مثال را در نظر بگیرید: اندازه زیر پستان 90 سانتی متر است. اندازه قفسه سینه فوقانی 80 سانتی متر است. مجموع 80 90 = 170 سانتی متر برای نشان دادن اندازه دور قفسه سینه بر 2 تقسیم می شود. در بعضی موارد ، اندازه زیر پستان ممکن است اعشاری باشد ، به عنوان مثال در این حالت 5/90 است ، به همین ترتیب اضافه کنید. در مثال بالا ، نتیجه در این حالت 170/5 است.
استانداردهای بین المللی از واحد اینچ برای اندازه گیری استفاده می کنند ، اما با روش ما می توانید از واحد سانتی متر نیز استفاده کنید.
پس از بدست آوردن دور پستان ، که نتیجه میانگین سینه های بالا و پایین است. حال باید این عدد را با توجه به اعشار یا صحت آن در یک مقدار جمع ضرب کنید. اگر عددی که بدست آوردید درست است (85 سانتی متر) ، 10.2 سانتی متر آن را اضافه کنید. (70 10/2 = 95/2) اگر عدد به دست آمده اعشاری است ، آن را به 12.7 اضافه کنید. (85.5 12.7 = 98.2) این عدد به اندازه پستان یا محیط پستان در نظر گرفته می شود.
راهنمای انتخاب سوتین مناسب
راهنمای اندازه گیری اندازه پستان
اکنون باید این عدد را از اندازه لیوان سینه کم کنید و عدد بدست آمده را در جدول زیر پیدا کنید تا اندازه سوتین خود را تعیین کنید. به عنوان مثال توجه داشته باشید: اندازه دور قفسه سینه در اینجا برابر با 2.95 و اندازه دور جام 2.93 است. در اینجا ، نتیجه کسر این دو عدد برابر با 2 است. به جدول زیر توجه کنید. (95/2 - 93/2 = 2)
توجه داشته باشید که اگر اندازه ها را با استاندارد و مقیاس بین المللی دریافت کنید ، در انتخاب سوتین راحت تر خواهید بود.
اگر می خواهید اندازه خود را به یک اینچ تبدیل کنید ، باید بدانید که هر 1 اینچ برابر با 2.5 سانتی متر است. جدول زیر این ارقام را به دو اینچ و سانتی متر نشان می دهد. با توجه به توضیحات بالا ، اندازه سوتین شما 2.95 سانتی متر و اندازه فنجان شما 2 است. به یاد داشته باشید که در مارک های میان رده ، این اندازه نیز در اینچ و فنجان با حروف انگلیسی نشان داده می شود ، در این حالت اندازه سوتین شما تقریباً به صورت زیر نوشته شده است: 38A