زیر بغل ، گردن ، زانوها و آرنج ها معمولاً علائم و نشانه های موارد جدی نیستند. با این حال ، این شرایط می تواند برای برخی از افراد خجالت آور باشد ، به خصوص هنگام پوشیدن لباس شنا یا تی شرت. زیر بغل مشکی باعث می شود از پوشیدن لباس های بدون آستین و بالا دستپاچه و ناراحت شویم. در این مقاله از قسمت زیبایی ، پوست و مو دکتر سلام ، ما بهترین درمان های خانگی را برای از بین بردن تیرگی زیر بغل ، زانوها ، گردن و آرنج ها ارائه می دهیم که به طور طبیعی کار می کنند.


درمان های خانگی برای از بین بردن تیرگی زیر بغل و گردن

زیر بغل ، گردن ، زانوها و آرنج ها به دلیل تراشیدن ، استفاده بیش از حد از ضد تعریق و خوشبو کننده ها ، تجمع سلول های مرده پوست ، عفونت های باکتریایی ، بارداری و دیابت ایجاد می شود. علاوه بر زیر بغل ، پوست در مناطق مشترک دیگر مانند گردن ، آرنج ، زانو و کشاله ران نیز تیره می شود.


با اسکراب بادام ، زیر بغل های تیره را از بین ببرید

بادام سرشار از ویتامین E است که پوست اطراف گردن را روشن می کند و پوست شما را جوان نگه می دارد. همچنین دارای خاصیت روشن کنندگی پوست است که به تغییر رنگ پوست کمک می کند. علاوه بر این ، بادام حاوی ترکیبات مختلف بیولوژیکی قدرتمند (مواد شیمیایی شیمیایی) است که برای روشن شدن پوست تیره زیر بغل مفید است.


عناصر


بادام ، 5 تا 8 قطعه

یک قاشق چای خوری عسل بزنید

یک قاشق چای خوری شیر

دستورالعمل مصرف


ابتدا بادام را در ظرفی ریخته و شیر و عسل را به آن اضافه کنید. همه مواد را به خوبی مخلوط کرده و روی مناطق تاریک گردن و زیر بغل قرار دهید. بعد از حدود نیم ساعت با آب بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید.


عوارض جانبی بادام


خوردن زیاد بادام می تواند باعث ایجاد حساسیت شود ، اما اگر روی پوست استفاده شود ، ایمن به نظر می رسد.

روش اول

عناصر

بلغور جو دوسر

دو قاشق غذاخوری گوجه فرنگی تازه

دستورالعمل مصرف

گوجه فرنگی تازه را به جو اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی بدست آید. این خمیر را روی مناطق آسیب دیده بمالید و با حرکت دورانی ماساژ دهید. بعد از حدود 20 دقیقه با آب سرد بشویید. برای بهترین نتیجه ، این روش را دو بار در هفته تکرار کنید.


روش دوم

عناصر

جو دو سر. دو قاشق غذاخوری

یک قاشق غذاخوری عسل

آب لیمو یک قاشق چایخوری

دستورالعمل مصرف


آب لیمو ، بلغور جو دوسر و عسل را در یک کاسه مخلوط کنید تا خمیر شود. با استفاده از یک پنبه ، آن را روی گردن و زیر بغل خود ماساژ دهید و پس از ده دقیقه با آب گرم بشویید. این روش را هفته ای دو بار تکرار کنید.


با اسکراب گردو زیر بغل و گردن تیره را بردارید

گردو سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که می تواند منافذ بسته پوست را تمیز کرده و سلول های مرده پوست را از بین ببرد و در درمان تیرگی زیر بغل موثر است. علاوه بر این ، حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است که همه پوست را تغذیه می کنند. علاوه بر این ، می تواند پوست را مرطوب کرده و مشکلات مختلفی مانند تیرگی پوست گردن را درمان کند.