بهداشت بانوان و بهداشت دستگاه تناسلی زنان بسیار مهم است و عدم رعایت بهداشت دستگاه تناسلی در زنان دارای طبیعتی از قبیل عفونت ، بیماری های مختلف ، کاهش میل جنسی و ... است بنابراین سیستم تولیدمثل زنان برای سلامت فرد نیاز به مراقبت ویژه دارد. لذت کامل در این بخش از Moist Health ، ما در مورد بهداشت باروری زنان صحبت می کنیم.

اهمیت حفظ بهداشت دستگاه تناسلی


سیستم تولید مثل زنان از دو قسمت داخلی شامل واژن ، رحم ، لوله های رحمی و تخمدان ها و قسمت خارجی تشکیل شده است. در زنان ، سه دستگاه تناسلی ، دستگاه ادراری و دستگاه گوارش در مجاورت یکدیگر قرار دارند و مجاورت آنها باعث رشد باکتری های بیماری زا و میکروب ها یا بو در محیط می شود. سلامت هر یک از سه دستگاه ادراری ، ادراری و دستگاه گوارش روی دیگری تأثیر می گذارد و عفونت هر یک از آنها مشکلات جدی برای بیمار ایجاد می کند.
سیستم تولید مثل زنان در باروری ، زایمان ، قاعدگی ، مقاربت جنسی و ... نقش دارد. بنابراین ، سلامت این مناطق و سلامت شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


pic19.jpg


رعایت بهداشت دستگاه تناسلی از التهاب واژن و مجرا جلوگیری می کند ، زیرا عدم رعایت بهداشت دستگاه تناسلی باعث ورود عوامل عفونی مانند باکتری به واژن و ایجاد عفونت در زن می شود.
بهداشت دستگاه تناسلی به جلوگیری از بیماریهای مقاربتی مانند ایدز ، زگیل های تناسلی ، سوزاک ، سفلیس ، کلامیدیا و هپاتیت کمک می کند ، بنابراین افراد باید بهداشت داشته باشند.
سالم نگه داشتن دستگاه تناسلی به از بین بردن بوی واژن کمک می کند ، به همین دلیل همه زنان در هر سنی باید دستگاه تناسلی خود را تمیز و معطر نگه دارند.


نکات ویژه بهداشتی برای دختران و زنان:


1. پس از دفع ادرار و مدفوع ، همیشه از جلو به عقب حرکت کنید
برای شستن. این از دفع باکتری های ناحیه مقعد به داخل واژن جلوگیری می کند.
2- در طول روز لباس زیر از الیاف پنبه استفاده کنید. برای پوشیدن لباس
از تهویه مانند لباس های نایلونی ساخته شده از الیاف مصنوعی دیگر خودداری کنید.
انجام دادن.


3- لباسهای تنگ مانند شلوار جین ، شلوار استرچ و غیره را به مدت طولانی بپوشید
از زیاد پرهیز کنید.
4- از شوینده های ملایم و بدون عطر برای شستن لباسهای زیر استفاده کنید.
5- اطمینان حاصل کنید که قبل و بعد از رابطه جنسی ادرار می کنید. پیش از این اصول بهداشت شخصی را رعایت کنید
مقاربت نقش مهمی در کاهش خطر عفونت دستگاه تناسلی زنان دارد.
6. از پودر تالک در اطراف ناحیه تناسلی استفاده نکنید زیرا پودر تالک رطوبت است.
در خودش نگهداری می شود.