نحوه ضدعفونی کردن داخل ماشین لباسشویی

ممکن است بسیاری از ما احساس کنیم چون ماشین لباسشویی وظیفه تمیز کردن و شستن لباس ها را دارد ، لازم نیست که خود ماشین لباسشویی تمیز شود. به راحتی می توانید ماشین لباسشویی خود را با مواد موجود در خانه تمیز و ضد عفونی کنید.هرکدام از اجزای ماشین لباسشویی باید جداگانه تمیز و تمیز شوند. رعایت نکردن اصول در طولانی مدت می تواند به واشر شما آسیب برساند و باعث ترمیم خود شود.

pic24.jpg
نکات مهم در مورد شستشو که باید رعایت کنید


شستشو انواع لباس زیر مانند شورت زنانه نیلاتن را در دمای پایین باعث از بین رفتن توده ها و باکتری های جمع شده در ماشین لباسشویی نمی شود. حداقل یک بار در ماه لباس ها را در دمای بالاتر از 60 درجه سانتیگراد (و ترجیحاً 90 درجه) بشویید تا ماشین شما ضد عفونی شود.
کپک در محیط های مرطوب رشد می کند. پس همیشه بعد از شستن لباس آن را در ماشین لباسشویی باز بگذارید تا خوب خشک شود. همچنین هرگز لباس خیس را در ماشین لباسشویی نگذارید.
اگر از ماشین لباسشویی خود برای شستن لباس کودک و حتی شورت لامبادا استفاده می کنید ، مراحل شستشو و شستشو را ترجیحاً هر هفته انجام دهید.
استفاده بیش از حد از مواد شوینده نیز می تواند باعث ایجاد کپک شود. حجم مواد شوینده را با توجه به میزان لباسشویی و آلودگی آن انتخاب کنید.
واشر چرم را پس از هر بار شستشو و پس از اینکه لباسشویی را از واشر تخلیه کردید ، کاملاً با یک سواب پنبه خشک و تمیز کنید.

یک نکته کاربردی بسیار مهم برای حفظ سلامت این است که می توانید خرید لباس زیر آنلاین را حتما امتحان کنید تا بتوانید در این روزهای کرونا در خانه بمانید و با حداقل رفت و آمد و هزینه انواع خرید شورت زنانه را به ثبت برسانید.

مراحل ضدعفونی و شستن لباسشویی


مرحله 1: محفظه مواد شوینده را تمیز کنید


محفظه شوینده ماشین لباسشویی تجمع بسیاری از آلاینده ها است. انتهای این محفظه پس از مدتی جمع شده و لایه ای جلبکی مانند بر روی دیواره های آن تشکیل می شود. خوشبختانه در بیشتر ماشین های لباسشویی می توان این محفظه را خارج کرد. هر بار که آن را شستیدید ، این ظرف را بیرون آورده و با مسواک و پودر لباسشویی یا مایع ظرفشویی بشویید و بگذارید تا خشک شود.
انجام دادن.
به یاد داشته باشید که بهترین راه برای کاهش آلودگی در محفظه مواد شوینده ماشین لباسشویی شما استفاده از مواد شوینده به میزان لازم است ، یعنی تعداد خطوطی که به عنوان حد تعیین شده است. آن را با پارچه مرطوب پاک کنید تا با گذشت زمان هنگام کار ماشین لباسشویی بوی بدی نگیرد.


مرحله 2: محفظه فیلتر را تمیز کنید


در پایین ماشین لباسشویی ، محفظه فیلتر وجود دارد که یکی از فضاهای آلوده در ماشین لباسشویی نیز هست. به راحتی می توانید این محفظه را باز کرده و فیلتر را بیرون آورده و با مسواک و مواد شوینده آن را بشویید و پس از خشک شدن در جای خود قرار دهید.


مرحله 3: لبه محفظه اصلی را تمیز کنید


لاستیک اطراف محفظه واشر بسیار آلوده و به طور موضعی میکروب کش است. آب کثیف یا کف ، پرزها و ذرات مو در لباس ، حوله های کاغذی باقی مانده در جیب ها و سایر توده ها در این لاستیک گیر می کنند و هر دو به سلامت لباس شما آسیب می رسانند ، بوی بد ایجاد می کنند و عمر را کوتاه می کنند ابزار شستشو انجام می دهند. این محفظه را باید هر بار شستشو با پارچه یا ویسکی تمیز کرد و لاستیک را باید کنار هم تمیز کرد. سپس درب واشر را باز بگذارید تا هم قسمت لباسشویی و هم لاستیک خشک شود. برای این کار باید درب ماشین لباسشویی به مدت نیم روز یا یک روز کامل باز باشد.


مرحله 4: محفظه لباسشویی را تمیز کنید


برای تمیز کردن محفظه اصلی لباسشویی ، جایی که لباس در آن قرار دارد ، هر ماه یک بار جارو برقی را کار کنید. برای تمیز کردن بیشتر شیشه نوشابه یا قرار دادن یک قرص ماشین ظرفشویی و روشن کردن دستگاه. لطفا توجه داشته باشید که درجه حرارت آب برای این باید 60 درجه باشد ، که قدرت تمیز کردن بالایی دارد.
سعی کنید از شوینده پودر شده به جای مواد شوینده استفاده کنید زیرا ماده شوینده در ظروف می ماند و از بین نمی رود.


مرحله 5: دهانه خروجی آب را تمیز کنید


تخلیه ماشین لباسشویی خود را هر چند هفته یک بار با آب و صابون و یک مسواک قدیمی تمیز کنید. یک نیم پیمانه نمک ، یک فنجان جوش شیرین و دو فنجان سرکه به آبکش اضافه کنید. این محلول شلنگ تخلیه و تور را حباب زده و تمیز می کند.
شما همچنین از مایع استفاده می کنید
سفید کننده و آب داغ همچنین می توانند ماشین لباسشویی را تمیز کنند. در مدل های قدیمی ، مستقیماً روی مدل های جدید ، یک فنجان سفید کننده در محل مایع لباسشویی بریزید و ماشین لباسشویی را بدون لباس و با آب داغ روشن کنید تا چند دقیقه در این حالت کار کند.
چرخش آب گرم و سفید کننده در مخزن داخلی ماشین لباسشویی دستگاه را بسیار تمیز می کند.