woman-tanposh

اشتراک گذاشته شده با :

شورت زنانه

نکات ضروری انتخاب لباس زیر مناسب

انتخاب ست لباس زیر مناسب نه تنها در زیبایی ظاهری نقش دارد بلکه در حفظ سلامت پوست و بدن و حفظ فرم بالاتنه نیز بسیار ماثر است. نکاتی را در مقاله زیر دنبال کنید که به شما کمک می کند مناسب ترین خرید لباس زیر ارزان را برای خود انتخاب کنید و از لباس خود مراقبت بیشتری کنید.

نکات مهم انتخاب شورت زنانه مناسب


1- پارچه مناسب لباس زیر خود را انتخاب کنید


در گذشته ، پارچه ها از الیاف طبیعی مانند پنبه ، ابریشم ، پشم و غیره بافته می شدند ، اما از زمان جنگ جهانی دوم ، استفاده از الیاف نایلون به دلیل سبک بودن به مرور زمان الیاف متداول و مصنوعی شد ، مقاومت بالا ، کشش و ثبات رنگ. تولید لباس زیر از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
امروزه استفاده از الیاف طبیعی مانند پنبه هنگام خرید لباس زیر راحت و لباس زیر برای خانه بیشتر برای زنان توصیه می شود تا با جذب رطوبت بیشتر و همچنین شستشوی آن راحت تر باشد. البته بسته به شرایطی که از لباس زیر استفاده می کنید ، پارچه متفاوت خواهد بود. 

به عنوان مثال ، لباسهای زیر ورزشی باید از الیاف پنبه طبیعی ساخته شده و درصد نایلون آن کم باشد تا به جذب رطوبت عرق بدن کمک کند و خاصیت خنک کنندگی بیشتری داشته باشد. اما لباس زیر مجلسی از آنجا که به فرم بیشتری نیاز دارد ، عموماً الیاف نایلونی بیشتری دارد که باعث زیبایی فرم بالاتنه می شود.

pic26.jpg


2- از آلرژی اجتناب کنید


بسیاری از لباسهای زیر فانتزی مانند شورت لامبادا دارای لوازم تزئینی متنوعی مانند نگین و گیره می باشند. به خصوص برای زنانی که در گذشته علائم آلرژی پوستی را تجربه کرده اند ، باید مراقبت ویژه ای از این نوع لباس ها صورت گیرد.

 گاهی اوقات تماس مستقیم یک قطعه فلزی با پوست بدن مشکلات جدی ایجاد می کند که می تواند منجر به مراجعه به پزشک و دارو شود. 

همانطور که می دانید لباس زیر پس از خرید قابل برگشت نیست ، بنابراین قبل از خرید به جزئیات آن توجه کنید تا پس از صرف هزینه بتوانید از لباس خود استفاده کنید.


اندازه مناسب را انتخاب کنید


سوتینی که روی بدن بماند ، احساس سوزش در پوست ایجاد کند یا به بدن فشار وارد کند ، سفت است. مدلی که فرم مناسبی ایجاد نمی کند و پوشیدگی آن تغییر نمی کند نیز شل است. بنابراین وسط این دو اندازه مناسب شماست؛ 

با این حال ، گاهی اوقات اندازه قفسه سینه مناسب نیست ، در حالی که اندازه فنجان مناسب است یا بالعکس. در چنین مواردی ، به اندازه فنجان اولویت دهید و با استفاده از بخیه های کوتاه یا استفاده از یک رابط طولانی ، اندازه اطراف سینه را کاهش دهید.


نحوه ضدعفونی کردن داخل ماشین لباسشویی

نحوه ضدعفونی کردن داخل ماشین لباسشویی

ممکن است بسیاری از ما احساس کنیم چون ماشین لباسشویی وظیفه تمیز کردن و شستن لباس ها را دارد ، لازم نیست که خود ماشین لباسشویی تمیز شود. به راحتی می توانید ماشین لباسشویی خود را با مواد موجود در خانه تمیز و ضد عفونی کنید.هرکدام از اجزای ماشین لباسشویی باید جداگانه تمیز و تمیز شوند. رعایت نکردن اصول در طولانی مدت می تواند به واشر شما آسیب برساند و باعث ترمیم خود شود.

pic24.jpg
نکات مهم در مورد شستشو که باید رعایت کنید


شستشو انواع لباس زیر مانند شورت زنانه نیلاتن را در دمای پایین باعث از بین رفتن توده ها و باکتری های جمع شده در ماشین لباسشویی نمی شود. حداقل یک بار در ماه لباس ها را در دمای بالاتر از 60 درجه سانتیگراد (و ترجیحاً 90 درجه) بشویید تا ماشین شما ضد عفونی شود.
کپک در محیط های مرطوب رشد می کند. پس همیشه بعد از شستن لباس آن را در ماشین لباسشویی باز بگذارید تا خوب خشک شود. همچنین هرگز لباس خیس را در ماشین لباسشویی نگذارید.
اگر از ماشین لباسشویی خود برای شستن لباس کودک و حتی شورت لامبادا استفاده می کنید ، مراحل شستشو و شستشو را ترجیحاً هر هفته انجام دهید.
استفاده بیش از حد از مواد شوینده نیز می تواند باعث ایجاد کپک شود. حجم مواد شوینده را با توجه به میزان لباسشویی و آلودگی آن انتخاب کنید.
واشر چرم را پس از هر بار شستشو و پس از اینکه لباسشویی را از واشر تخلیه کردید ، کاملاً با یک سواب پنبه خشک و تمیز کنید.

یک نکته کاربردی بسیار مهم برای حفظ سلامت این است که می توانید خرید لباس زیر آنلاین را حتما امتحان کنید تا بتوانید در این روزهای کرونا در خانه بمانید و با حداقل رفت و آمد و هزینه انواع خرید شورت زنانه را به ثبت برسانید.

مراحل ضدعفونی و شستن لباسشویی


مرحله 1: محفظه مواد شوینده را تمیز کنید


محفظه شوینده ماشین لباسشویی تجمع بسیاری از آلاینده ها است. انتهای این محفظه پس از مدتی جمع شده و لایه ای جلبکی مانند بر روی دیواره های آن تشکیل می شود. خوشبختانه در بیشتر ماشین های لباسشویی می توان این محفظه را خارج کرد. هر بار که آن را شستیدید ، این ظرف را بیرون آورده و با مسواک و پودر لباسشویی یا مایع ظرفشویی بشویید و بگذارید تا خشک شود.
انجام دادن.
به یاد داشته باشید که بهترین راه برای کاهش آلودگی در محفظه مواد شوینده ماشین لباسشویی شما استفاده از مواد شوینده به میزان لازم است ، یعنی تعداد خطوطی که به عنوان حد تعیین شده است. آن را با پارچه مرطوب پاک کنید تا با گذشت زمان هنگام کار ماشین لباسشویی بوی بدی نگیرد.


مرحله 2: محفظه فیلتر را تمیز کنید


در پایین ماشین لباسشویی ، محفظه فیلتر وجود دارد که یکی از فضاهای آلوده در ماشین لباسشویی نیز هست. به راحتی می توانید این محفظه را باز کرده و فیلتر را بیرون آورده و با مسواک و مواد شوینده آن را بشویید و پس از خشک شدن در جای خود قرار دهید.


مرحله 3: لبه محفظه اصلی را تمیز کنید


لاستیک اطراف محفظه واشر بسیار آلوده و به طور موضعی میکروب کش است. آب کثیف یا کف ، پرزها و ذرات مو در لباس ، حوله های کاغذی باقی مانده در جیب ها و سایر توده ها در این لاستیک گیر می کنند و هر دو به سلامت لباس شما آسیب می رسانند ، بوی بد ایجاد می کنند و عمر را کوتاه می کنند ابزار شستشو انجام می دهند. این محفظه را باید هر بار شستشو با پارچه یا ویسکی تمیز کرد و لاستیک را باید کنار هم تمیز کرد. سپس درب واشر را باز بگذارید تا هم قسمت لباسشویی و هم لاستیک خشک شود. برای این کار باید درب ماشین لباسشویی به مدت نیم روز یا یک روز کامل باز باشد.


مرحله 4: محفظه لباسشویی را تمیز کنید


برای تمیز کردن محفظه اصلی لباسشویی ، جایی که لباس در آن قرار دارد ، هر ماه یک بار جارو برقی را کار کنید. برای تمیز کردن بیشتر شیشه نوشابه یا قرار دادن یک قرص ماشین ظرفشویی و روشن کردن دستگاه. لطفا توجه داشته باشید که درجه حرارت آب برای این باید 60 درجه باشد ، که قدرت تمیز کردن بالایی دارد.
سعی کنید از شوینده پودر شده به جای مواد شوینده استفاده کنید زیرا ماده شوینده در ظروف می ماند و از بین نمی رود.


مرحله 5: دهانه خروجی آب را تمیز کنید


تخلیه ماشین لباسشویی خود را هر چند هفته یک بار با آب و صابون و یک مسواک قدیمی تمیز کنید. یک نیم پیمانه نمک ، یک فنجان جوش شیرین و دو فنجان سرکه به آبکش اضافه کنید. این محلول شلنگ تخلیه و تور را حباب زده و تمیز می کند.
شما همچنین از مایع استفاده می کنید
سفید کننده و آب داغ همچنین می توانند ماشین لباسشویی را تمیز کنند. در مدل های قدیمی ، مستقیماً روی مدل های جدید ، یک فنجان سفید کننده در محل مایع لباسشویی بریزید و ماشین لباسشویی را بدون لباس و با آب داغ روشن کنید تا چند دقیقه در این حالت کار کند.
چرخش آب گرم و سفید کننده در مخزن داخلی ماشین لباسشویی دستگاه را بسیار تمیز می کند.

بهداشت بانوان و آموزش اصول بهداشتی
بهداشت بانوان و آموزش اصول بهداشتی

بهداشت بانوان و بهداشت دستگاه تناسلی زنان بسیار مهم است و عدم رعایت بهداشت دستگاه تناسلی در زنان دارای طبیعتی از قبیل عفونت ، بیماری های مختلف ، کاهش میل جنسی و ... است بنابراین سیستم تولیدمثل زنان برای سلامت فرد نیاز به مراقبت ویژه دارد. لذت کامل در این بخش از Moist Health ، ما در مورد بهداشت باروری زنان صحبت می کنیم.

اهمیت حفظ بهداشت دستگاه تناسلی


سیستم تولید مثل زنان از دو قسمت داخلی شامل واژن ، رحم ، لوله های رحمی و تخمدان ها و قسمت خارجی تشکیل شده است. در زنان ، سه دستگاه تناسلی ، دستگاه ادراری و دستگاه گوارش در مجاورت یکدیگر قرار دارند و مجاورت آنها باعث رشد باکتری های بیماری زا و میکروب ها یا بو در محیط می شود. سلامت هر یک از سه دستگاه ادراری ، ادراری و دستگاه گوارش روی دیگری تأثیر می گذارد و عفونت هر یک از آنها مشکلات جدی برای بیمار ایجاد می کند.
سیستم تولید مثل زنان در باروری ، زایمان ، قاعدگی ، مقاربت جنسی و ... نقش دارد. بنابراین ، سلامت این مناطق و سلامت شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


pic19.jpg


رعایت بهداشت دستگاه تناسلی از التهاب واژن و مجرا جلوگیری می کند ، زیرا عدم رعایت بهداشت دستگاه تناسلی باعث ورود عوامل عفونی مانند باکتری به واژن و ایجاد عفونت در زن می شود.
بهداشت دستگاه تناسلی به جلوگیری از بیماریهای مقاربتی مانند ایدز ، زگیل های تناسلی ، سوزاک ، سفلیس ، کلامیدیا و هپاتیت کمک می کند ، بنابراین افراد باید بهداشت داشته باشند.
سالم نگه داشتن دستگاه تناسلی به از بین بردن بوی واژن کمک می کند ، به همین دلیل همه زنان در هر سنی باید دستگاه تناسلی خود را تمیز و معطر نگه دارند.


نکات ویژه بهداشتی برای دختران و زنان:


1. پس از دفع ادرار و مدفوع ، همیشه از جلو به عقب حرکت کنید
برای شستن. این از دفع باکتری های ناحیه مقعد به داخل واژن جلوگیری می کند.
2- در طول روز لباس زیر از الیاف پنبه استفاده کنید. برای پوشیدن لباس
از تهویه مانند لباس های نایلونی ساخته شده از الیاف مصنوعی دیگر خودداری کنید.
انجام دادن.


3- لباسهای تنگ مانند شلوار جین ، شلوار استرچ و غیره را به مدت طولانی بپوشید
از زیاد پرهیز کنید.
4- از شوینده های ملایم و بدون عطر برای شستن لباسهای زیر استفاده کنید.
5- اطمینان حاصل کنید که قبل و بعد از رابطه جنسی ادرار می کنید. پیش از این اصول بهداشت شخصی را رعایت کنید
مقاربت نقش مهمی در کاهش خطر عفونت دستگاه تناسلی زنان دارد.
6. از پودر تالک در اطراف ناحیه تناسلی استفاده نکنید زیرا پودر تالک رطوبت است.
در خودش نگهداری می شود.